تبلیغات
قالب وبلاگ قالب وبلاگ
گراند سینما - نامزدهای اسکار 2009
 
گراند سینما
سینما آینه زندگی
صفحه نخست           تماس با مدیر         پست الکترونیک               RSS                    ATOM
درباره وبلاگ



مدیر وبلاگ : آقـــای بازیگـــر
نظرسنجی
نقش دیپلماسی سینما در سیاست امروز به چه میزان است؟







معرفی نامزدهای جایزه اسکار 2009

 

 

بهترین فیلم سال:
• «حکایت عجیب بنجامین باتن» (The Curious Case of Benjamin Button)
• «فراست/نیکسون» (
Frost/Nixon)
• «میلک» (
Milk)
• «خواننده» (
The Reader)
• «میلیونر زاغه‌نشین» (
Slumdog Millionaire)

بهترین هنرپیشه مرد نقش اول:
• «ریچارد جنکینز» برای فیلم «مهمان» (
The Visitor)
• «فرانک لانگلا» برای فیلم «فراست/نیکسون» (
Frost/Nixon)
• «شان پن» برای فیلم «میلک» (
Milk)
• «براد پیت» برای فیلم «حکایت عجیب بنجامین باتن» (
The Curious Case of Benjamin Button)
• «میکی رورک» برای فیلم «کشتی‌گیر» (
The Wrestler)

بهترین هنرپیشه زن نقش اول:
• «آن هاتاوی» برای فیلم «ریچل عروسی می‌کند» (Rachel Getting Married)
• «انجلینا جولی» برای فیلم «معاوضه» (
Changeling)
• «ملیسا لئو» برای فیلم «رودخانه یخ‌زده» (
Frozen River)
• «مریل استریپ» برای فیلم «تردید» (
Doubt)
• «کیت وینسلت» برای فیلم «خواننده» (
The Reader)

بهترین کارگردانی:
• «دیوید فینچر» برای فیلم «حکایت عجیب بنجامین باتن» (The Curious Case of Benjamin Button)
• «ران هاوارد» «فراست/نیکسون» (
Frost/Nixon)
• «گاس ون سنت» برای فیلم «میلک» (
Milk)
• «استفان دالدری» برای فیلم «خواننده» (
The Reader)
• «دنی بویل» برای فیلم «میلیونر زاغه‌نشین» (
Slumdog Millionaire)

بهترین هنرپیشه مرد نقش دوم:
• «جاش برولین» برای فیلم «میلک» (
Milk)
• «رابرت داونی جونیور» برای فیلم «طوفان استوایی» (
Tropic Thunder)
• «فیلیپ سیمور هافمن» برای فیلم «تردید» (
Doubt)
• «هیث لجر» برای فیلم «شوالیه تاریکی» (
The Dark Knight)
• «مایکل شانون» برای فیلم «جاده انقلابی» (
Revolutionary Road)

بهترین هنرپیشه زن نقش دوم:
• «ایمی آدامز» برای فیلم «تردید» (
Doubt)
• «پنه‌لوپه کروز» برای فیلم «ویکی کریستینا بارسلونا» (
Vicky Cristina Barcelona)
• «وایلا دیویس» برای فیلم «تردید» (
Doubt)
• «تاراجی پی. هنسون» برای فیلم «حکایت عجیب بنجامین باتن» (
The Curious Case of Benjamin Button)
• «ماریسا تومیء» برای فیلم «کشتی‌گیر» (
The Wrestler)

بهترین فیلم انیمیشن سال:
• «Bolt»
• «پاندای کونگ‌فو کار» (
Kung Fu Panda)
• «
WALL-E»

بهترین کارگردانی هنری:
• «معاوضه» (
Changeling)، کارگردان هنری: «جیمز جی. موراکامی»، طراحی صحنه: «گری فتیس»
• «حکایت عجیب بنجامین باتن» (
The Curious Case of Benjamin Button)، کارگردان هنری: «دونالد گراهام برت»، طراحی صحنه: «ویکتور جی. زلفو»
• «شوالیه تاریکی» (
The Dark Knight)، کارگردان هنری: «نیتان کراولی»، طراحی صحنه: «پیتر لاندو»
• «دوشس» (
The Duchess)، کارگردان هنری: «مایکل کارلین»، طراحی صحنه: «ربکا آلوی»
• «جاده انقلابی» (
Revolutionary Road)، کارگردان هنری: «کریستی زیا»، طراحی صحنه: «دبرا شوت»

بهترین فیلم‌نامه اصلی (اریجینال):
• «رودخانه یخ‌زده» (
Frozen River)، «کورتنی هانت»
• «
Happy-Go-Lucky»، «مایک لی»
• «در بروژز» (
In Bruges)، «مارتین مک‌دانا»
• «میلک» (
Milk)، «داستین لنس بلک»
• «
WALL-E»، «آندرو استانتون» و «جیم ریردون». داستان اصلی از «آندرو استانتون» و «پیت دوکتر»

بهترین فیلم‌نامه اقتباسی:
• «حکایت عجیب بنجامین باتن» (The Curious Case of Benjamin Button)، «اریک راث»
• «تردید» (
Doubt)، «جان پتریک شنلی»
• «فراست/نیکسون» (
Frost/Nixon)، «پیتر مورگان»
• «خواننده» (
The Reader)، «دیوید هیر»
• «میلیونر زاغه‌نشین» (
Slumdog Millionaire)، «سایمون بوفوی»

بهترین فیلم‌برداری:
• «معاوضه» (
Changeling)، «تام استرن»
• «حکایت عجیب بنجامین باتن» (
The Curious Case of Benjamin Button)، «کلودیو میراندا»
• «شوالیه تاریکی» (
The Dark Knight)، «والی فیستر»
• «خواننده» (
The Reader)، «کریس منگس» و «راجر دیکینز»
• «میلیونر زاغه‌نشین» (
Slumdog Millionaire)، «انتونی داد منتل»

بهترین طراحی لباس:
• «استرالیا» (
Australia)، «کاترین مارتین»
• «حکایت عجیب بنجامین باتن» (
The Curious Case of Benjamin Button)، «ژاکلین وست»
• «دوشس» (
The Duchess)، «مایکل اوکانر»
• «میلک» (
Milk)، «دنی گلیکر»
• «جاده انقلابی» (
Revolutionary Road)، «آلبرت ولسکی»

بهترین فیلم مستند بلند:
• «خیانت» (
The Betrayal (Nerakhoon))، «الن کوراس» و «تاویسوک فرازاوات»
• «برخوردهای پایان دنیا» (
Encounters at the End of the World)، «ورنر هرتزوگ» و «هنری کایزر»
• «باغ» (
The Garden)، «اسکات همیلتون کندی»
• «بند‌باز» (
Man on Wire)، «جیمز مارش» و «سایمن چین»
• «مشکل آبی» (
Trouble the Water)، «تیا لسین» و «کارل دیل»

بهترین تدوین:
• «حکایت عجیب بنجامین باتن» (
The Curious Case of Benjamin Button)، «کرک بکستر» و «آنگوس وال»
• «شوالیه تاریکی» (
The Dark Knight)، «لی اسمیت»
• «فراست/نیکسون» (
Frost/Nixon)، «مایک هیل» و «دان هنلی»
• «میلک» (
Milk)، «الیوت گراهام»
• «میلیونر زاغه‌نشین» (
Slumdog Millionaire)، «کریس دیکنز»

بهترین فیلم غیر انگلیسی‌زبان:
• «مجموعه بادر ماین‌هوف» (
The Baader Meinhof Complex)
• «کلاس» (
The Class)
• «عزیمت‌ها» (
Departures)
• «انتقام» (
Revanche)
• «والتز با بشیر» (
Waltz With Bashir)

بهترین چهره‌پردازی:
• «حکایت عجیب بنجامین باتن» (The Curious Case of Benjamin Button)، «گرگ کانوم»
• «شوالیه تاریکی» (
The Dark Knight)، «جان کاگلیون جونیور» و «کانر او. سالیوان»
• «پسر جهنمی
۲: ارتش طلایی» (Hellboy II: The Golden Army)، «مایک الیزالده» و «توم فلاوتز»

بهترین موسیقی متن:
• «حکایت عجیب بنجامین باتن» (
The Curious Case of Benjamin Button)، «الکساندر دسپلات»
• «مقاومت» (
Defiance)، «جیمز نیوتن هاوارد»
• «میلک» (
Milk)، «دنی الفمن»
• «میلیونر زاغه‌نشین» (
Slumdog Millionaire)، «ای. آر. رحمان»
• «
WALL-E»، «تامس نیوتن»

بهترین آهنگ:
• «
Down to Earth»، از فیلم «WALL-E»، از «پیتر گابریل» و «تامس نیومن»
• «
Jai Ho»، از «میلیونر زاغه‌نشین» (Slumdog Millionaire)، از «ای. آر. رحمان»
• «
O Saya»، از «میلیونر زاغه‌نشین» (Slumdog Millionaire)، از «ای. آر. رحمان»

بهترین فیلم انیمیشن کوتاه:
• «خانه‌ای از مکعب‌های کوچک» (La Maison en Petits Cubes)
• «دستشویی – داستان عشقی» (
LavatoryLovestory)
• «اختاپوس‌های عاشق» (
Oktapodi)
• «اجی مجی لاترجی» (
Presto)
• «از این راه به بالا» (
This Way Up)

بهترین صداگذاری:
• «شوالیه تاریکی» (
The Dark Knight)، «ریچارد کینگ»
• «مرد آهنی» (
Iron Man)، «فرانک النر» و «کریستوفر بویس»
• «میلیونر زاغه‌نشین» (
Slumdog Millionaire)، «تام سایرز»
• «
WALL-E»، «بن برت» و «ماتیو وود»
• «تحت تعقیب» (
Wanted)، «وایلی استیتمن»

بهترین میکس صدا:
• «حکایت عجیب بنجامین باتن» (
The Curious Case of Benjamin Button)، «دیوید پارکر»، «مایکل سمانیک»، «رن کلایس» و «مارک وینگارتن»
• «شوالیه تاریکی» (
The Dark Knight)، «لورا هرشبرگ»، «گری ریتزو» و «اد ناویک»
• «میلیونر زاغه‌نشین» (
Slumdog Millionaire)، «این تپ»، «ریچارد پرایک» و «رسول پوکوتی»
• «
WALL-E»، «تام مایرز»، «مایکل سمانیک» و «بن برت»
• «تحت تعقیب» (
Wanted)، «کریس جنکینز»، «فرانک ای. مونتانیو» و «پتر فورت»

بهترین جلوه‌های ویژه:
• «حکایت عجیب بنجامین باتن» (The Curious Case of Benjamin Button)، «اریک باربا»، «استیو پریگ»، «برت دالتون» و «کریگ بارون»
• «شوالیه تاریکی» (
The Dark Knight)، «نیک دیویس»، «کریس کوربولد»، «تیم وبر» و «پل فرانکلین»
• «مرد آهنی» (
Iron Man)، «جان نلسون»، «بن اسنو»، «دن سودیک» و «شین ماهان» 

 





نوع مطلب : سینمایی، 
برچسب ها :

جمعه 25 بهمن 1387 :: نویسنده : آقـــای بازیگـــر
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

 
   
قالب وبلاگقالب وبلاگ